Školní parlament Základní školy Ústí nad Labem, Pod Vodojemem 323/3a

Hlavní myšlenkou je vytvoření funkčního žákovského parlamentu, který bude schopen zastupovat žáky školy a spolupracovat na vytváření pozitivního klimatu pro žáky a učitele. Žáci školy se budou spolupodílet na vedení školy a dění ve škole.

Jedná se o organizované zapojení žáků, kteří prostřednictvím svých zástupců (členů parlamentu) vyjadřují své názory, vyjednávají s vedením školy a realizují své nápady. Žáci tak mají možnost se ve spolupráci se ŠP učit osobní i společenské odpovědnosti, spolupráci, navazovat a rozvíjet mezilidské vztahy.

Prostřednictvím voleb, které se uskutečnily částečně v červnu a následně v září, byli zvoleni 2 zástupci z každé třídy od 5. ročníku, kteří se budou účastnit pravidelných schůzek parlamentu 1x za 14 dní. V rámci ŠP bude zvolen předseda a místopředseda jako hlavní zástupci ŠP při jednání s vedením školy a dalšími institucemi. Každý člen má však nezastupitelné místo a stane se tak platným členem. Na jednání bude zváno vedení školy jako hlavní partner parlamentu. Mentoři ŠP budou dva proškolení koordinátoři. Práce ŠP bude zahájena v průběhu měsíce října.

Hlavní náplň práce ŠP:

• pozitivní rozvoj vztahů ve škole napříč jednotlivými ročníky, pedagogickými i nepedagogickými pracovníky
  • realizace vlastních projektů
  • podíl na rozvoji a péči o prostory školy a okolí
  • organizace kulturních, sportovních a charitativních akcí

Hlavní koordinátor: Mgr. Eliška Škopková, skopkova.e@zsvodojem.cz

Pomocný koordinátor: Mgr. Marie Prošková, proskova.m@zsvodojem.cz

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.